Bosch WAT24360BY recenze a test

Fotogalerie produktu

Doby, kdy výběr pračky byl spíše o cenové kategorii, jsou dávno pryč. Současným trendem výrobců jak praček, ale i jiného zboží, je obecně nahrazovat díly variantou levnější, a tak v silné konkurenci na trhu bojovat alespoň s nízkou pořizovací cenou. To je sice na první pohled sympatické, jenže posléze je nutno pořídit spotřebič nový, vzhledem k tomu, že oprava stávajícího by byla finančně náročná.

1.Úvod
2.Funkce a vybavení
3.Návod
4.Specifikace
5.Závěr

 

Funkce a vybavení

Moderní pračky sice stojí více, ale naopak mnoho ušetří

Proto je v mnoha ohledech si za nový spotřebič připlatit a sledovat především i jiná specifika, než je pořizovací cena. Dnešní pračky mohou mít mnoho funkcí, které nejen šetří čas, vodu i energii, ale jsou i šetrné k prádlu. Je tak potřeba zvážit, zda je vhodné koupit pračku na první pohled levnější, nebo na druhou stranu více investovat a šetřit posléze každým praním. Dobrým vodítkem může být také užitelnost pračky. Pokud jste velká rodina a pračka se u vás, takřka nezastaví, je jistě vhodnější ta, která sice je dražší svoji pořizovací cenou, ale zase vám bude šetřit další výdaje.

Bosch WAT24360BY je nadčasovou pračkou

Moderní a úspornou pračkou je Bosch WAT24360BY, která překvapí mnoha užitečnými funkcemi a zejména dlouholetou zárukou na motor pračky. U něj výrobce dává deset let, což by mělo být také důležité kritérium při výběru nové pračky. Jak mnozí vědí, dnešní spotřebiče jsou obvykle spotřební a vydrží pár let. Nicméně i tak se na trhu objevují právě ty, které překvapí a jsou konstruovány na delší životnost. Pračka Bosch WAT24360BY je tak jedním z těch, které by měli vydržet podstatě delší dobu.

Nadmíru tichá – AntiVibration Design

Jestliže se cítíte omezování ohleduplností na noční klid a jiné okolnosti, které vám nedovolují zapínat pračku třeba přes noc, aby odstřeďování nerušilo sousedy, pak je pro vás Bosch WAT24360BY ideální volbou. Tato pračka je konstruována tak, aby byla maximálně tichá jak při praní, tak hlučném ždímání. Nejen že je vybavena vnitřní izolací, která tak hluk umírňuje, ale také boční stěny jsou konstruovány tak, aby snižovaly vibrace a zaručovaly stabilitu. Což právě vede také ke snížení hlučnosti.

Když zapomenete prádlo – Reload

Kolikrát už se vám stalo, že jste vložili prádlo do pračky, zvolili program a krátce po startu jste zjistili, že ne všechno prádlo bylo do bubnu vloženo. Pračka Bosch WAT24360BY má skvělou funkci Reload, která umožní tak zasáhnout do již zahájeného procesu praní a vložit nebo vyndat prádlo, přičemž posléze prací program opět pokračuje.

Úspora jako hlavní veličina současné doby

U této pračky je pozitivní i to, že je oproti mnoha jiným pračkám dost úsporná. Výrobce uvádí úsporu až 50 % u energií a dokonce až 65 % úsporu časovou. Takže lidově řečeno – perete krátce, spotřebujete méně vody i elektřiny, ale na čistotě to nebude znát. V dnešní době, kdy se cílí na šetrnost zejména vůči životnímu prostředí, je tato informace vítaná nadmíru.
Chytré dávkování vody
Technologie ActiveWater Plus je nadčasovým systémem pro přesné dávkování vody. Ta právě zajišťuje úsporu vody, protože rozpozná, kolik vody prané prádlo potřebuje. Jakmile je tkanina dostatečně nasáklá vodou, přívod tekutiny se zastavuje.

Pračka šetrná k prádlu – VarioDrum

Nejen k životnímu prostředí, ale i pranému prádlu je tato pračka nadmíru šetrná. Díky speciálně navrženému bubnu je zajištěno šetrné praní, bez omezení intenzity vypraného prádla. Oblečení tak vydrží déle jako nové, ať už jde o bravy, žmolky aj.

Program AlergiePlus

Vzhledem k tomu, že výskyt alergií je čím dál častější, je snahou eliminovat jak vznik, tak rozvoj přecitlivělostí na látky, které tuto nepříjemnost způsobují. Pračka Bosch WAT24360BY je vybavena geniálním programem AlergiePlus, který nejen, že je šetrný ke tkaninám, ale také přizpůsobuje praní s ohledem na citlivou pokožku.

Vhodná pro svobodné mládence

Trochu nadnesené určení, ale pravdou je, že ač má pračka mnoho funkcí a programů a dalo by se předpokládat, že se v tom ztratí i zkušení pradlena, opak je pravdou. Dokonce i svobodní muži, kteří si sami perou, hodnotí ovládání jako ideální pro muže – jednoduché, přehledné a přesné. Nic, k čemu potřebují dlouhou přenášku, školení a obsáhlý výkladový slovník.

Vítěz testu

Pračka obstála také v nezávislém testu při porovnávání několika praček, a to v roce 2016. Je kladně hodnocena právě pro uvedené programy a schopnosti, ale také pro další specifika pračky. Patří do energetické třídy A+++, je šetrná, tichá a snese až 8 kg prádla. Ač je vybavena několika standardními, i naopak neobvyklými programy, je snadná pro ovládání. Digitální displej ukazuje aktuální stav, i navolený program praní.

Návod ke stažení

Návod a manuál k pračce.

Návod Bosch WAT24360BY

 

Video recenze

Specifikace

Energetická třída A+++
Způsob plnění Přední
Maximální náplň 8 kg
Hlučnost praní 50 dB
Hmotnost 70 kg
Počet otáček 1200
Výška 59 cm
Šířka 59.8 cm
Hloubka 59 cm
Počet programů 15
Celá specifikace zde

Závěr

To, co některé možné zákazníky od nákupu odradí, je cena. Ta je však úměrná desetileté záruce na motor pračky a také nadčasové provedení včetně všech programů a funkcí přístroje. Nicméně i tak, je-li cena jedním z hlavních veličin pro rozhodování, mnozí se raději uskromní na běžné funkce a větší spotřebu, pokud koupí pračku levněji.

Dále je nutno vytknout i rozměry pračky. Vzhledem k tomu, že pračka pojme až 8 kg prádla, lze ji považovat za velkou, a tak i nutno přeměřit místo i přístupovou cestu pro zavedení pračky do domácnosti.

Výhody

Nevýhody

Tichá Pořizovací cena
Rychlá velikost, do menších prostor není vhodná (60 x 59 cm, výška 85 cm)
 Šetří energie i vodu, prádlo je kvalitně vypráno mnohem rychleji, A+++
 Odložený start, program pro vložení prádla i po zahájení praní

Vaše hodnocení

Máte s tímto produktem zkušenosti ? Ohodnoťte jej prosím níže.

 

 

[Celkem: 0   Průměr: 0/5]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.