Gorenje BO 637E21XG recenze a test

Fotogalerie produktu

Aby váš domov mohla zaplavit vůně pečeného masa, nebo čerstvě upečeného chleba s křupavou kůrkou je potřeba si nejprve zvolit tu správnou troubu. Gorenje BO 637E21XG je multifunkční vestavná trouba spadající do energetické třídy A, která umí nejen péct, ale taky se sama vyčistí. Zaujmout vás může hromadou funkcí, kvalitním materiálem, ale taky svým černo stříbrným vzhledem s praktickou matnou úpravou. Koupí tohoto výrobku získáte kvalitu za běžnou až nižší cenu.

My jsme pro vás popsali funkce, které Gorenje BO 637E21XG nabízí. Ukážeme si, že na kvalitním materiálu opravdu záleží. Na závěr se dozvíte, pro koho je trouba vhodná a jaké má mínusy.

1.Úvod
2.Funkce a vybavení
3.Bezpečnostní prvky
4.Příslušenství
5.Návod
6.Specifikace
7.Závěr

 

Funkce a vybavení

Před zahájením přípravy pokrmů můžete využít funkci rozmrazování, která je zvláště šetrná k rozmrazovaným surovinám.

Díky tradičnímu klenutému HomeMade tvaru inspirovanému u klasických kamen na dřevo může teplo v troubě rovnoměrně cirkulovat a připravované jídlo je chutné a křupavé ze všech stran. Speciální ventilační systém dosahuje teploty až 360°C a dopřává uživatelům možnost péci v Gorenje BO 637E21XG na všech 5 úrovních a připravovat tak velké množství jídla, což se může hodit při pečení vánočního cukroví, nebo při přípravě více různých jídel najednou. Trouba je vybavena klasicky horním a dolním topným tělesem, které je možné v případě potřeby používat v kombinaci s jinými funkcemi. Samozřejmostí při pečení je vnitřní osvětlení.

Na své si jistě přijdou i milovníci grilování, protože Gorenje BO 637E21XG má infra gril. Lze jej používat ve třech programech: malý gril, gril a gril s ventilátorem. Při použití programu pečení malý gril, který je vhodný pro menší množství jídla můžete při správném použití ušetřit mnoho energie. Gril s ventilátorem supluje v troubě funkci otočného rožně. Dále je trouba vybavena již zmíněným ventilátorem a kruhovým tělesem.

Pokud vás bude tlačit čas, oceníte funkci rychlého předehřevu trouby. Za 6 minut se ohřeje na 200°C a můžete se rovnou pustit do práce.

Vnitřek Gorenje BO 637E21XG je potažený vysoce odolnou a tvrdou vrstvou smaltu, která odolá i těm nejvyšším teplotám při samočištění. Trojitý vnitřní nátěr vám přinese tepelnou izolaci a vaše trouba zůstane vždy sterilně čistá. Izolace má svůj význam také při úspoře energie, protože udržuje teplo v troubě ještě dlouho po vypnutí.

Příprava jídla je pro mnohé z nás jistě radost, za to úklid trouby bývá jen nutným zlem. S Gorenje BO 637E21XG se nemusíte trápit dlouhým drhnutím, má totiž funkci samočištění. Trouba se při tomto procesu rozehřeje na maximální teplotu 500°C a nečistoty se spálí na popel. Vnitřek trouby po zchladnutí stačí jen vytřít vlhkým hadříkem. Funkce AguaClean zase čistí pomocí vodní páry a odstraňuje mastnotu při menším znečištění.

Přehled funkcí

Horní a spodní topné těleso
Infra gril
Ventilátor
Infra gril a ventilátor
Horní topné těleso a ventilátor
Spodní topné těleso
Infra topné těleso malé
Rozmrazování
Rychlý předehřev
Aqua clean
Udržování teploty v troubě

 

Bezpečnostní prvky

Výrobce myslel i na bezpečí našich nejmenších. Velmi důležitým prvkem bránícím před popálením je chlazení dvířek. Úniku tepla z trouby zamezuje i dvojité zasklení dvířek v kombinaci s reflexní vrstvou odrážející teplo, přinášející nejen ochranu před úrazem, ale i úsporu energie. Výrobce se zaměřil taky na pohodlné zavírání dvířek, která se dovírají jemně bez ohledu na vynaloženou sílu, kterou jste je zavřeli.

Trouba je vybavena pohodlně ovladatelným, dotykovým a na pohled efektivním led displejem, kde si můžete nastavit hodiny, odložený start pečení, dobu pečení a minutku. Maminky jistě ocení i dětský zámek displeje. Zaujmou vás také vysouvací ovládací knoflíky s příjemným led podsvícením, kterými si volíte způsob pečení a požadovanou teplotu.

Příslušenství

Jako příslušenství k troubě Gorenje BO 637E21XG obdržíte jeden mělký smaltovaný pečící plech, hluboký smaltovaný pečící plech a jeden rošt.

Návod ke stažení

Návod a manuál k troubě.

Návod Gorenje BO 637E21XG

 

Specifikace

Energetická třída A
Displej ANO
Teplotní sonda NE
Maximální příkon 3.3 kW
Hmotnost 40 kg
Objem trouby 67 l
Výška 59.5 l
Šířka 59.7 l
Hloubka 54.7
Počet funkcí 11
Celá specifikace zde

Závěr

Nespornou výhodou trouby je její velký vnitřní objem, takže se při pečení nemusíte vůbec omezovat. V celku se do ní vejde krůta o váze 7 kg. Také je možné využít celý prostor trouby a péct na všech pěti úrovních najednou několik různých jídel. Protože lze v troubě připravovat velké množství jídla, určitě ji ocení větší rodiny. Na své si však přijdou díky úsporným programům i jednotlivci

Drobným detailem, na který tvůrci Gorenje BO 637E21XG pozapomněli je chybějící úprava proti otiskům prstů. Byla by třešničkou na dortu této samočistící trouby, a tak ji budete přeci jen muset věnovat trochu péče. Tato drobnost však rozhodně nepřeváží výhody výrobku a nechá se bez mrknutí oka oželet. S troubou Gorenje BO 637E21XG získáte za málo peněz výrobek z kvalitních materiálů se spoustou moderních funkcí, kterými bývají vybaveny trouby i o několik tisíc dražší.

Výhody

Nevýhody

Velikost
Design
Poměr cena-výkon

Vaše hodnocení

Máte s tímto produktem zkušenosti ? Ohodnoťte jej prosím níže.

[/note]

 

[Celkem: 7    Průměr: 2.9/5]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.