Jak vybrat sušičku prádla?

Sušička prádla už v dnešní době není žádným luxusem. Jedná se o poměrně rozšířený spotřebič, který vám může ušetřit spoustu času. Vždyť koho by bavilo pořád čekat, než mu prádlo uschne na klasickém sušáku. Stejně jako u mnoha ostatních produktů je ale i u sušiček na trhu nepřeberné množství typů s nejrůznějšími funkcemi, proporcemi a dalšími parametry. Jak tedy správně vybrat sušičku, která pro vás bude tou správnou volbou?

susicky

I když na funkci to nemá vliv, jedním ze základních parametrů jsou rozměry sušičky. Vy sami musíte vědět, jak velké místo si můžete dovolit v domácnosti zabrat poměrně velkým spotřebičem. Proto ještě dříve, než se pro nějakou sušičku definitivně rozhodnete, pečlivě přeměřte rozměry vytyčeného místa a pro jistotu si nechte i nějakou rezervu. Jinak ale musíte vybírat i podle dalších parametrů.

[note note_color=“#f2b88a“ text_color=“#000000″ radius=“6″]

Porovnat ceny sušiček prádla na HEUREKA.CZ.
[/note]

Na trhu je několik typů sušiček, jaká bude ta ideální?

Existují tři základní typy sušiček a každá se vyznačuje trochu jinými vlastnostmi. Prvním typem je sušička ventilační. To znamená, že funguje na principu odvětrávání. Protože ale funguje tak, že odvětrává do prostoru horký vzduch, je potřeba důkladně zvážit, jestli pro to máte vhodné prostory. Ideální je tento typ pro rodinné domy, které mají samostatnou prádelnu. Její výhodou je ale energetická úspora. Navíc bývají ventilační sušičky často v porovnání s těmi ostatními levné.

Dalším typem jsou sušičky kondenzační, které fungují na principu srážení vody. Vzniklá pára se pomocí kondenzačního procesu přemění na vodu, která je následně odvedena pryč. A to buď automaticky, kdy je sušička napojitelná přímo na odpad, nebo do speciálního zásobníku, který musíte ručně vylévat. Kondenzační sušičky jsou vhodné pro valnou většinu domácností.

Kombinace s pračkou je efektivní

susicky

[note note_color=“#f2b88a“ text_color=“#000000″ radius=“6″]

Zajímají vás recenze uživatelů ? Veškeré recenze sušiček prádla najdete ZDE
[/note]

Posledním typem jsou sušičky kombinované s pračkou. V takovém případě máte vlastně dva produkty v jednom a nemusíte řešit, kam dát ještě druhý spotřebič. Tento typ je tedy maximálně vhodný do bytů, kde přece jen není místa nazbyt. Ovšem pozor, v takové sušičce budete patrně muset sušit nadvakrát, protože pro sušení je určena menší kapacita bubnu než pro praní.

No a když už jsme u objemu sušeného prádla, máme zde další parametr, který je potřeba zvážit při pořizování sušičky. Pro velkou rodinu, která potřebuje prát a sušit větší objemy prádla, jsou samozřejmě ty nejzákladnější a nejmenší sušičky naprosto nevhodné. Jiné to ale může být pro menší domácnosti, nebo pokud chcete automaticky sušit jen některé vyprané prádlo a zbytek s klidem necháte na věšáku. Objemy sušiček začínají někde kolem šesti kilo prádla, ale objem bubnu může s klidem přesáhnout i deset kilo.

Aktuálně nejprodávanější sušička prádla-BEKO DPY 8506 GXB1

beko-dpy-8506-gxb1

[note note_color=“#f2b88a“ text_color=“#000000″ radius=“6″]

Koupíte již od 14 000,- Kč
[/note]

 

Svou roli samozřejmě hraje i úspora energie

Pro někoho může být důležitým kritériem také energetická třída. Přece jen elektřina není zrovna nejlevnější položkou v našem rozpočtu. Díky evropským regulím jsou všechny spotřebiče vybavovány energetickými štítky, podle kterých spolehlivě poznáte, jak moc úsporný daný spotřebič je. Chybu neuděláte se žádným produktem označeným štítkem A, ale v nejhorších případech vám ale dobře poslouží i produkt spadající do energetické třídy B.

A dále můžete samozřejmě vybírat podle dalších doplňkových kritérií. Záleží jen na vás, co má vámi vysněná sušička splňovat. Některé modernější typy jsou už často vybaveny LCD displejem, díky kterému budete mít mnohem lepší přehled o zvoleném programu i jeho průběhu. U jiných typů může být dokonce možné i změnit stranu, na kterou se budou otvírat dvířka. Volba je jen na vás – za podobné vymoženosti si sice ve většině případů připlatíte, na druhou stranu ale může jít o věc, kterou později oceníte.

 

Zajimá Vás jak funguje tepelné čerpadlo u sušiček prádla Gorenje ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.