Mora VT 548 MX recenze a test

Fotogalerie produktu

Kuchyň je nepochybně srdcem domova, a proto je velmi důležité vybavit ji kvalitními spotřebiči. Tentokrát jsme se zaměřili na výběr trouby. Absolutní jedničkou na trhu je produkt roku 2016 vestavná trouba Mora VT 548 MX, která vás překvapí nejen svou cenou, ale také 10 pečícími programy a čistící funkcí AguaClean. Trouba je šetrná k vaší peněžence jak při pořízení, tak i během samotného provozu. Produkt totiž spadá do úsporné energetické třídy A. Okouzlit vás může i svým elegantním moderním černo stříbrným designem, který se hodí do téměř každé kuchyně.

V této recenzi se dozvíte, které funkce můžete od výrobku očekávat, k čemu je dobrá funkce AguaClean a jakými je vybaven bezpečnostními prvky. Na závěr naleznete srovnání výhod a nevýhod Mora VT 548 MX.

1.Úvod
2.Funkce a vybavení
3.Bezpečnostní prvky
4.Příslušenství
5.Návod
6.Specifikace
7.Závěr

 

Funkce a vybavení

Hlavním důvodem, proč si troubu pořizujeme je samozřejmě pečení. Tento produkt, ale zvládne i velmi šetrné rozmrazování potravin. Mora VT 548 MX pracuje v několika programech v teplotním rozmezí od 30° do 275°C. Jedním z nejdůležitějších je horní a dolní topné těleso, které bývá klasickou výbavou každé elektrické trouby. Dalším programem je kruhové těleso s ventilátorem. Tento program umožňuje péci více vrstev plechů najednou. Nedochází zde k promíchání chutí a vůní, takže můžete společně péct například moučník, kuře a zároveň zapékat zeleninu. Ušetříte tak nejen čas, ale i rodinný rozpočet. Výrobek umožňuje i kombinace těchto funkcí, proto je možné pečení v režimu dolní a kruhové těleso s ventilátorem.

Mora VT 548 MX je vybavena také grilem, který je nastavitelný na tři programy: elektrický gril – malý, elektrický gril a gril s ventilátorem. Malý elektrický gril se hodí na grilování menších porcí a při správném použití ušetříte až 30 % energie. Gril s ventilátorem nám poslouží jako náhrada otočného rožně, protože horký vzduch může proudit ke grilovanému pokrmu rovnoměrně ze všech stran. Svou funkci plní také vnitřní klenutý tvar trouby, který je inspirovaný klenutou kamennou pecí, díky kterému peče trouba rovnoměrně.

Po upečení se o stálou teplotu pokrmu připraveného k servírování postará program udržování teploty. Budete tam mít stále připravené jídlo k servírování.
Praktickým pomocníkem při úklidu je funkce AguaClean, která pomáhá odstraňovat nečistoty z vnitřku trouby za pomoci páry, po hodině jdou nečistoty z vnitřku trouby snadno setřít houbičkou. Pro snadné čištění je výrobek vybaven i podsvícenými zamačkávacími knoflíky, které jsou po zatlačení v jedné rovině s ovládacím panelem a tím umožňují jeho snadné čištění.
Výrobek je vybaven i dalšími vychytávkami, které nám mohou usnadnit přípravu pokrmů. Na dotykovém displeji jsou digitální hodiny, ukazatel aktuální teploty v troubě a můžete si naprogramovat délku pečení. Pokud spěcháte jistě oceníte speciální funkci rychloohřev trouby na 200° C za 6 minut.

 

Bezpečnostní prvky

Nejdůležitějším bezpečnostním prvkem výrobku, který ocení především domácnosti s malými dětmi, jsou nepochybně chlazená dvířka. Chladící systém je možné nastavit na 3 úrovně – ultra studené dveře, studené dveře a standartní dveře. Pokud zapomenete ochlazování dvířek nastavit, nemusíte se obávat, protože před popálením vašich nejmenších i vás samotných jste chráněni také trojitým sklem s kovovou vrstvou.

U dvířek ještě zůstaneme, protože při práci jistě oceníte tzv. komfortní zavírání dvířek. Jedná se o systém bezpečných závěsů dvířek, který umožňuje tiché a šetrné zavírání trouby bez vaší asistence. Dvířka se v konečné poloze sama zavřou a správně utěsní troubu pro další chod. Samozřejmostí je i dětský zámek ovládacího panelu.

 

 

Příslušenství

Příslušenstvím Mora VT 548 MX je hluboký pekáč, mělký pečící plech a rošt do trouby. Díky teleskopickým výsuvům, které trouba nabízí zůstanou plechy či rošty ve stabilní poloze a nemusíte se obávat popálení.

Návod ke stažení

Návod a manuál k troubě.

Návod Mora VT 548 MX

 

Specifikace

Energetická třída A
Displej ANO
Teplotní sonda NE
Maximální příkon 3.3 kW
Hmotnost 37 kg
Objem trouby 67 l
Výška 59.5 l
Šířka 59.7 l
Hloubka 56.5
Počet funkcí 10
Celá specifikace zde

Závěr

Trouba je vhodná pro vícečlenné domácnosti, protože má při relativně malých rozměrech: 59,5 x 59,7 x 56,5 cm velký vnitřní objem – 67 litrů, který bez problémů pojme jídlo pro celou rodinu. Příjemný je i její tichý chod. Díky energetické třídě A se při častějším používání může stát opravdu velkou úsporou elektřiny, přestože její pořizovací cena je velmi příznivá a nijak zvlášť nepřevyšuje výrobky energetické třídy B. Mnohdy je dokonce nižší. Firma Mora spojila do svého výrobku především komfort, bezpečí a velmi dobré pečící vlastnosti. Nezklame ani moderní design s praktickými vychytávkami, které usnadňují čištění.

Jako jediná nevýhoda trouby se jeví ostré spodní hrany, o které se můžete zranit při montáži. Jedná se však o jednorázovou záležitost, kterou lze při troše šikovnosti bez větších problémů překonat. Na spolehlivosti a bezpečnosti výrobku nemůže tato malá nepříjemnost nic změnit. První příčku v soutěži časopisu dTest a označení produkt roku 2016 získala Mora VT 548 MX právem.

Výhody

Nevýhody

Tichá Ostré spodní hrany
Cena vs Výkon
 Energetická třída A

Vaše hodnocení

Máte s tímto produktem zkušenosti ? Ohodnoťte jej prosím níže.

[/note]

 

[Celkem: 5    Průměr: 2/5]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.