Nejlepší lednice s mrazákem-říjen 2016

Nezbytná součást našich domácností, která až donedávna spotřebovala značné množství elektřiny na svůj provoz, ale sloužila vždy výborně. Lednice prodělaly za těch pár desítek let obrovský vývoj a současné modely nabízí i spoustu různých vymožeností navíc. Kvalita je rozhodně zaručena, navíc je často podložena dlouholetou zárukou. Nikoliv dva roky, jako třeba u oblečení nebo elektroniky, dočkáte se někdy i desetiletého zajištění. Pojďme si proto představit ty nejzajímavější kousky, které se na trhu objevily v říjnu 2016. A že rozhodně bude z čeho vybírat, možná vám pomůžeme vybrat nový kousek do domácnosti.
nejlepsi-lednicky-zari-2016

 

Samsung RB-F310G RB31FERNCSA

recenze-lednice

Kombinovaná chladnička nabízející prostorný mrazák a deset let záruky. Velmi tichý provoz (39 dB), kterým zároveň ušetříte značné množství výdajů – žádné klasické žárovky, lednička disponuje LED osvětlením, energetická třída A++ rozhodně budí dobrý dojem. Čistý objem ledničky přesahuje 200 litrů, je tedy určena pro větší domácnosti s dětmi, vejde se do ní zkrátka hodně věcí. Nechybí ani praktický držák na lahve nebo přihrádka na vajíčka nebo dvě police ze tvrzeného skla.

Čistý objem mrazáku dosahuje 98 litrů, k dispozici jsou tu tři různé prostorné zásuvky. Ve výbavě ledničky Samsung RB-F310G RB31FERNCSA nechybí ani nulová zóna, což je místo v lednici, kde se teplota drží neustále kolem nuly a potraviny v ní vydrží déle čerstvé. Zabezpečení je na maximu, varovný signál lednice, který upozorní na lehce otevřené dveře je samozřejmostí. K dispozici je i přehledný displej, na výšku má lednička 185 centimetrů. A její cenová relace? V současnosti je to zhruba 13 tisíc korun.

   Základní parametry

 • Čistý objem chladničky: 206 litrů.
 • Čistý objem mrazáku: 96 litrů.
 • Spotřeba energie za rok: 257 kWh.
 • Výška, Šířka, Hloubka: 185/59,5/66,8 cm.
 • Energetická třída: A++.

   Uživatelé napsali

+ Pozitivní

– Negativní

Úložný prostor Police nejdou změnit
Luxusní provedení  Přihrádka na láhve pouze do 1.5l 
Nižší hlučnost  

 

BEKO CSA 29022

beko-csa-29022

Uskladňovací prostor chladničky je 175 litrů, mrazák zaujme litrů 62. Cenová relace do osmi tisíc korun je skutečně hodně přívětivá, tento model je ekonomickou volbou nejen pro mladé rodiny. Energetická třída A+, volně stojící chladnička, na výšku 171 centimetrů. Bonusem je i osmnáctihodinová odolnost proti výpadku proudu, hlučnost je velmi nízká (40 dB), potěší i oboustranné otevírání dveří, speciální oddělení na ovoce a zeleninu nebo mléčné výrobky, vše tak bude mít svůj řád.

Celková hmotnost chladničky dosahuje 53 kg, výhodou je i antibakteriální úprava, díky ochranné vrstvě ze stříbra. Jedná se o kvalitní ledničku, která nezabere příliš mnoho prostoru v domácnosti a nabízí za svou cenu skvělý výkon.

   Základní parametry

 • Čistý objem chladničky: 175 litrů.
 • Čistý objem mrazáku: 62 litrů.
 • Spotřeba energie za rok: 226 kWh.
 • Výška, Šířka, Hloubka: 171/54/60 cm.
 • Energetická třída: A+.

   Uživatelé napsali

+ Pozitivní

– Negativní

Vzhled Spotřeba energie
Dobrá cena  Nízké umístění madla dvířek
 Tichá a prostorná  Absence signalizace ( kontrolka zapnutí )

 

BEKO CSA 24022

BEKO CSA 24022 X

V cenové relaci do šesti tisíc korun najdete těžko lepší řešení. Antibakteriální ochrana s vrstvou stříbra, poličky ze tvrzeného skla, čistý objem chladničky 145 litrů, mrazák pak nabízí dalších 72 litrů prostoru. Celková výška 152,5 centimetru, hmotnost 49 kilogramů. Potěší jistě i bezhlučnost (42 dB při plném provozu).

U tohoto modelu byste ale přídavné funkce hledali marně – chybí varovný signál lednice při otevřených dveřích, displej, ale i nulová zóna. Plusem je ale praktický držák na lahve nebo přihrádka na vajíčka, chladnička jako taková má jen jednu polici (namísto na trhu již obvyklých dvou). Energetická třída A+ je dnes už u chladniček standardem. Až osmnáctihodinová ochrana při výpadku elektrického proudu, potraviny vydrží celou dobu v neporušeném stavu.

   Základní parametry

 • Čistý objem chladničky: 145 litrů.
 • Čistý objem mrazáku: 62 litrů.
 • Spotřeba energie za rok: 224 kWh.
 • Výška, Šířka, Hloubka: 152,5/54/60 cm.
 • Energetická třída: A+.

   Uživatelé napsali

+ Pozitivní

– Negativní

Velmi tihcý chod Poruchovost
Za tuto cenu skvělá lednice  
Objem mrazícího prostoru  

 

Beko GNE 134630 X

beko-gne-134630-x-recenze

Vysoká cenovka, ale také mimořádná kvalita. Chladnička BEKO GNE 134630 X je prostě verzí pro náročné. Cenová relace v obchodech totiž dosahuje i čtyřicetitisícové hranice. Čistý objem chladničky však dosahuje takřka čtyř stovek litrů, vybavení skýtá nulovou zónu, aktivní ionizátor zabraňující působení bakterií i zápachu, signalizace otevřených dveří a dlouhotrvající jakost ovoce a zeleniny díky aktivnímu modrému světlu.

Poměr vlhkosti a teploty na jedničku díky chladicí technologii NO FROST, nízká hlučnost, zkrátka typická americká lednice. Malým mínusem je snad jen to, že chybí zaměnitelné otevírání dvířek. Ideální model také pro velkou rodinu.

   Základní parametry

 • Čistý objem chladničky: 380 litrů.
 • Čistý objem mrazáku: 62 litrů.
 • Spotřeba energie za rok: 355 kWh.
 • Výška, Šířka, Hloubka: 182/92/75 cm.
 • Energetická třída: A++.

   Uživatelé napsali

+ Pozitivní

– Negativní

Prostorná a úsporná Někdy hlučnější
Obrovský vnitřní prostor  
Z půlky mrazáku lze udělat lednici  

 

 ZANUSSI ZRT 18100 WA

zanussi-zrt181wa-recenze

Snadná údržba díky vyjímatelným policím a dveřním přihrádkám, objem dostatečný pro každou domácnost, tichý provoz (40 dB), díky svým rozměrům ideální model třeba pro studentské byty či garsoniéry. Při výpadku proudu ochrana až na dobu sedmnácti hodin. Dvoudveřová volně stojící chladnička ZANUSSI ZRT 18100 WA díky nízké spotřebě energie ušetří meziročně zajímavou částku z vašeho rozpočtu.

   Základní parametry

 • Čistý objem chladničky: 132 litrů.
 • Čistý objem mrazáku: 41 litrů.
 • Spotřeba energie za rok: 215 kWh.
 • Výška, Šířka, Hloubka: 120/60/49 cm.
 • Energetická třída: A+.

   Uživatelé napsali

+ Pozitivní

– Negativní

Tichý chod Krátká přívodní šňůra
Cena  Velikost loga výrobce
Dobré zpracování  

 

Pojďme si tedy tato zajímavé tipy na nákup nové chladničky trochu shrnout.

Pokud hledáte ekonomický model pro menší byty, tak ZANUSSI ZRT 18100 WA rozhodně nebude špatná volba.

Samsung RB-F310G RB31FERNCSA je ideálním modelem tehdy, pokud máte třeba čtyřčlennou rodinu. Vyšší nároky na skladování potravin, ale přesto zajímavá cenovka.

Pro hodně náročné je tu Beko GNE 134630 X. Velké rodiny, které vyžadují přes 300 litrů objemu chladničky, si budou přímo lebedit. Typická americká lednice se spoustou doplňkových funkcí. Se svou cenovkou ale jistě není pro každého.

[Celkem: 0   Průměr: 0/5]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.