Recenze Whirlpool AWS 63013 funkce

FUNKCE

Počet funkcí pračky vyčnívá nad ostatními modely i z vyšších cenových kategorií. 18 programů dělá z pračky Whirlpool AWS 63013 univerzální spotřebič, který vás nenechá mýt žádný kus prádla v ruce. Na ruční mytí prádla má pračka svůj program také. Pračka nabízí kompletní péči o vaše oblečení od rozdělení programů podle barev a druhů tkanin po speciální program na praní vlny.

1.Úvod
2.Velikost
3.Funkce
4.Ovládací prvky
5.Specifikace
6.Verdikt

Ke každému programu nastavíte i možnost odloženého startu. Pokud chcete prát v době levného proudu, sami si nastavíte na displeji pračky dobu, kdy praní začne. O zbytek se postará chytrý program.

Kromě dlouhých programů mysleli návrháři spotřebiče i na krátké programy pro situace nejvyšší nouze. V seznamu 18 programů tak najdeme i krátký 15minutový program pro rychlé praní. Nechybí ani program pro snadné žehlení. Pračka pere se zvýšeným objemem vody a následuje velmi šetrné ždímání. Při žehlení snadno mačkavých tkanin jde o funkci, která ušetří spoustu času při žehlení.

Dalším šikovným programem jsou programy speciálně upravující rotaci bubnu. Program Colour 15 umožňuje praní při 15 °C a díky speciální rotaci bubny pračky docílí stejných výsledků jako při praní prádla na klasických čtyřicet. Milovníci vlněných svetrů a dalších oděvů vyrobených z přírodní vlny ocení prací program speciálně pro tuto tkaninu. Kolébáním bubnu ze strany na stranu nedochází k poškození vlněných vláken a oděvy méně trpí.

Drobnou nevýhodou 18 programů může být absence nastavení teploty. Všechny programy mají přednastavenou ideální teplotu vody a neumožní vám s ní manipulovat. Při tak velké paletě programů to nemusí nutně být problém, avšak vždy si najde situace, která vyžaduje speciální řešení. Whirlpool AWS 63013 vám je bohužel nenabídne. Nicméně co může být pro někoho nevýhoda, další ocení, neboť při praní nezabředne do složitého nastavování teplot.

Pračce nechybí ani ekologický program. Energetická třída A+++ dělá z pračky Whirlpool nejen šikovného pomocníka, ale také šetrný domácí spotřebič. Programy pračky si díky 6. smyslu samy nastaví teplotu i množství vody. Za vše mluví průměrná spotřeba na jeden program. 39 litrů vody se řadí k velmi nízkým hodnotám i v kategorii malých praček.

Další strana – 4.Ovládací prvky

[Celkem: 0    Průměr: 0/5]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.