Zanussi ZWQ 61215WA – funkce a ovládací prvky

Zanussi ZWQ 61215WA-FUNKCE a OVLÁDACÍ PRVKY

Výrobce Zanussi se sice nehonosí pračkami s mnoha funkcemi pro praní rozličných druhů prádla. I s pračkou ZWQ 61215WA nám nabízí generacemi odzkoušený základ, který neurazí, ale zároveň nenabídne ani o program navíc. Programy pračky se omezují v podstatě na typ materiálu, méně už pak na styl a způsob jeho praní. Jednoduchost a srozumitelnost nabízených funkcí na druhou stranu ale potěší začátečníky a uživatele, kteří nikdy s pračkou nepřišli do styku.

1.Úvod
2.Velikost
3.Funkce a Ovládací prvky
4.Specifikace
5.Verdikt

Úplné absence přizpůsobení programů se ale nebojte. Kromě standardního nastavení teploty a typu prádla nastavíte i počet otáček. Rozmezí od 600 do 1 000 otáček za minutu je ideální a doplňují ho programy speciálně pro máchání a ždímání.

Zkušenější uživatele potěší tzv. Fuzzy logic neboli 6. smysl pračky. Při tomto programu pračka sama zváží prádlo a automaticky přizpůsobí délku praní tomuto objemu. Ani na tento program ovšem nelze pět pouze slepou chválu. 6. smysl si občas dělá, co se mu zalíbí, a rozhodně se na něj zcela nespoléhejte. Při běžném praní nijak specifického prádla vám ale ušetří čas.

Z dalších funkcí nabízených pračkou Zanussi potěší automatické natočení bubnu na konci praní. Po doprání tak nemusíte buben lovit a otáčet plný mokrého prádla. Vyčkejte signálu oznamující konec praní a po otevření pračky na vás buben s prádlem čeká přímo pod odklápěcím víkem. I zde je jasné, že v Zanussi se svým modelem mysleli především na jednoduchost v ovládání pračky.

 

S ovládacími prvky si v Zanussi hlavu příliš nelámali. Zanussi ZWQ 61215WA nedisponuje složitými dotykovými displeji, zbytečnými tlačítky a dalšími zbytečnostmi. Veškeré ovládání vyřeší několik tlačítkem a jednořádkový displej oznamující čas zbývající do konce praní.

Intuitivní systém ikon a tlačítek sice není přeložený do češtiny, troufneme si ale tvrdit, že ho pochopí téměř každý. Pár anglických slovíček sice na těle pračky najdete, výrobce ale nezapomněl na návod s popisem těchto funkcí a programů. Rozhodnutí, zda si zvyknete na pár anglických slovíček s jednoduchým ovládáním nebo na kompletně přeložené české menu ve složitém dotykovém displeji, necháme na vás. Obě varianty mají zcela jistě svá pro i proti.

Zanussi s modelem ZWQ 61215WA myslel hlavně na jednoduchost ovládání a tomu odpovídají i další prvky na pračce. Velmi nás potěšila možnost vyjmutí nádoby na prášek a aviváž z těla pračky. Oceníte to například při jejím vymývání. Častým problémem podobných nádobek je usazený vodní kámen a rez a odnímatelná nádoba vymývání zbytků prášku velmi usnadní.

Další strana – 4.Specifikace

[Celkem: 0   Průměr: 0/5]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.